Новини

18.01.2019
Закарпатський ЦРМС

Закарпатська область залишається єдиним регіоном, який через небажання обласного керівництва не має Перспективного плану об’єднання громад, попри це у 2019 році тут очікують створення понад 40 ОТГ. Про це йшлося на V Регіональному Форумі місцевого самоврядування і громадських об’єднань “Закарпаття у новому етапі децентралізації та дорожній карті реформ в Україні 2019-2020 рр». Захід пройшов в Ужгороді 17 січня за сприяння Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування, що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

18.01.2019
Донецький ЦРМС

Про перспективи формування нової системи адміністративно-територіального устрою Донецької області йшла мова під час круглого столу в Краматорську. Захід відбувся в офісі Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

18.01.2019
Донецький ЦРМС

У Новогородській селищній раді розбирались з порядком надання права на користування земельними ділянками. Консультацію  з цього питання надав Андрій Рябуха, радник з юридичних питань Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

18.01.2019
Полтавський ЦРМС

Свої пріоритети на найближчі три роки визначили в найпівнічшішій об’єднаній територіальній громаді Полтавщини – Сергіївській (Гадяцький район). Тут пройшло громадське обговорення Плану перспективного розвитку на 2019-2021 роки за участі очільників громади, виконуючих обов’язки старост, керівників галузі освіти та медицини, депутатів районної та сільської ради, представників громадських організацій, представників місцевого бізнесу, мешканців Сергіївської ОТГ.

18.01.2019
Житомирський ЦРМС

Після об’єднання до власності громад переходять десятки, а то і сотні об’єктів нерухомого майна, яке десятками років було тягарем на бюджеті сільських та міських рад. Після запуску реформ та створення електронних майданчиків для про системи державних закупівель з’явилась можливість продавати такі об’єкти шляхом аукціонів.

18.01.2019
Черкаський ЦРМС

Новий 2019 рік почався для новоутворених громад Черкаської області дуже динамічно. Проведені перші сесії, сформовані виконавчі органи новообраних рад, переважно у всіх громадах розроблені проекти місцевих бюджетів. Наразі перед громадами постають питання стратегічного розвитку і ресурсного забезпечення. Відповідаючи на потреби громад, Черкаський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, провів дводенний навчальний семінар на тему «Ефективне управління ресурсами громади: правові та фінансові питання».

17.01.2019
Миколаївський ЦРМС

Земля, яка належить об’єднаним територіальним громадам, має приносити їм прибуток. Але для цього новостворені ОТГ повинні розібратися в низці проблем юридичного та землевпорядного характеру. Саме з метою допомогти їх вирішити Миколаївський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, організував проведення семінару «Земельні відносини: актуальні питання для ОТГ».

17.01.2019
Дніпропетровський ЦРМС

17 січня у Софіївській об'єднаній громаді відбувся другий Децентралізаційний фестиваль колядки "Різдвяна зірка". Цьогорічний конкурс об'єднав 26 творчих колективів ОТГ з 16 районів області та дві міських громади Дніпропетровщини.  Фестиваль проходить завдяки ініціативі Дніпропетровського ЦРМС, створеного за сприяння Програми «ULEAD з Європою» та Мінрегіону, та за підтримки Дніпропетровської ОДА.

17.01.2019
Черкаський ЦРМС

Про підготовку Стратегії розвитку Черкаської області  до 2027 року, з урахуванням SMART-спеціалізації, стало відомо під час прес-конференції у Черкаському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

17.01.2019
Житомирський ЦРМС

16 січня у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, відбувся семінар «Механізми залучення громадян» для працівників об’єднаних громад Житомирщини.